IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

 :: 

 :: 

Kompendium Wiedzy

Share | 
 

 REGULAMIN

Zobacz poprzedni temat
 
Zobacz następny temat
 
Go down
 
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Czw Gru 14, 2017 7:24 pm
       

REGULAMIN FORUM
Złamanie któregokolwiek punktu regulaminu jest równoznaczne z upomnieniem, ostrzeżeniem, bądź zbanowaniem, dlatego uprasza się o dokładne zapoznanie z poniższymi treściami.
1. Rejestracja na forum jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.
2. Administrator jest osobą, z którą się nie kłócicie. Z nią konwersujecie mając wzgląd na to, że tworzył to forum i raczej wie najlepiej o panujących na nim zasadach.
Choć oczywiście nadal jest człowiekiem i ma prawo do błędu.
3. Każdy użytkownik ma obowiązek zachowania kultury osobistej. Z bezsensownych, chamskich kłótni będą wyciągane konsekwencje. Prywatne problemy przenoście w inne miejsce nie wplątując w to innych.
4. Osoby poniżej osiemnastego roku życia rejestrują się na własną odpowiedzialność. Na forum dozwolone są zarówno wulgaryzmy, jak i stosunki seksualne.
§ Sceny erotyczne powinny zostać jakkolwiek oznaczone w pierwszym poście czerwonym kolorem, by umożliwić innym użytkownikom ich pominięcie.
§ Powyższy punkt nie dotyczy pokoi w akademikach, jak i mieszkań, które są uznawane za miejsca prywatne.
§ Jednocześnie przypomina się, że forum opiera się na tematyce szkolnej, nie erotycznej. Nikogo ograniczać nie będziemy, ale będzie miło jeśli będziecie mieć to na uwadze.
5. Jeśli nie jesteś czegoś pewien - nie krępuj się napisać na pw do jednego z administratorów.
6. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy równi. Niezależnie od orientacji seksualnej, wierzeń, koloru skóry, kultury czy poglądów. Swoje uprzedzenia należy zachować dla siebie.
7. Po napisaniu Karty Postaci (bądź przed, jak kto woli) każdy użytkownik powinien zgłosić się w tym temacie i podjąć decyzję na temat ingerencji mistrza gry.


Regulamin Postaci

1. Nick jest imieniem i nazwiskiem bądź pseudonimem waszej postaci.
§ Wszelkie postaci, których nicki będą zawierały liczby, czy bezsensowne znaki będą usuwane. Maru$$1354 zostanie z miejsca skasowany bez możliwości zmiany nicku.
2. Karta postaci musi zostać napisana samodzielnie. Możecie rzecz jasna wzorować się na postaciach z filmów, anime czy innych, niemniej tworzenie postaci czysto kanonicznych jest zabronione.
§ Nie ma ograniczenia czasowego w kwestii pisania kart, niemniej te, które będą zalegać nietknięte w dziale podań przez ponad miesiąc, zostaną przeniesione do archiwum. Jeśli user zechce wznowić prace nad nią, wystarczy że napisze do jednego z administratorów.
3. Ilość multikont jest nieograniczona. Niemniej należy pamiętać, by dbać o każde ze swoich kont.
4. Postać nie jest ani wszechwiedząca, ani wszechpotężna. Podczas wszelkich bójek i tym podobnych zabrania się pisania w trybie dokonanym - "powalił go i przestrzelił mu klatkę piersiową, zabijając na miejscu". Akcje mocno ingerujące w drugą postać powinny być próbą. Jeśli któryś z userów nie wierzy wzajemnemu osądowi, może napisać do mistrza gry, by rozstrzygnął spór.
5. Bądźmy realistami. W wieku 16 lat nikt nie będzie znanym na całym świecie dealerem narkotyków, którego policja ściga od pięciu lat za wielokrotne morderstwa.
6. Osoby, które nie napiszą żadnego posta fabularnego przez okres 6 miesięcy będą kasowane. Szanujmy się, rejestrujemy się na forum, by na nim grać, a nie robić za duchy.


Regulamin Rozgrywek i Postów


1. Na forum dozwolona jest bilokacja, czyli pisanie w dwóch miejscach jednocześnie.
2. Dział z wydarzeniami alternatywnymi, jak i wydarzeniami z przeszłości nie podlega powyższej zasadzie.
3. Uczniowie przynależący do jakiegoś klubu mają obowiązek rozegrania jednej rozgrywki raz na dwa miesiące, która będzie z nim jakoś związana. Działa ona na zasadzie eventu czy misji.
§ Zależnie od woli użytkownika rozgrywka może zostać przeprowadzona samodzielnie pod okiem mistrza gry, bądź w grupie z innymi użytkownikami (niekoniecznie przynależącymi do klubu). W drugim przypadku obecność mistrza gry nie jest wymagana.
§ Rozgrywka związana z klubem również nie podlega zasadzie bilokacji, niemniej nie można prowadzić więcej niż jednej rozgrywki jednocześnie.
4. Mimo że nie ma dolnej granicy ilości zdań w poście, uprasza się, by nie były to proste jednozdaniowce. Odczucia postaci czy opisy środowiska są mile widziane.
5. Zamiast pisania posta pod postem, zaleca się używania opcji edycji.
6. Na forum używamy języka polskiego. Rzecz jasna wstawki obcojęzyczne w postach są dozwolone, ale nie do przesady. Tak jak jedno, dwa słowa są w porządku, cały szereg niemieckich zdań zwyczajnie mija się z celem.
7. Osoby z dysleksją uprasza się o używanie przeglądarki, która poprawi ich błędy.


Regulamin Emblematów i Podpisów

1. Wielkość avatarów wynosi 250x430. I MUSI TAKA BYĆ. Inne wymiary psują kod i będą przez nas usuwane.
2. Avatary powinny być obrazkiem przedstawiającym waszą postać, który wpasuje się w klimat forum.
§ Uprasza się o nie używanie zdjęć.
3. Maksymalna szerokość sygnatury w podpisie wynosi 450px.Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Czw Gru 14, 2017 10:54 pm
       

ZGODA NA INGERENCJĘ MISTRZA GRY
W tym temacie każdy użytkownik ma obowiązek napisać tuż po rejestracji postaci czy zgadza się (czy też nie) na ingerencję Mistrza Gry.


Pola profilu będą na bieżąco uzupełniane przez Administrację, by uniknąć nagłych zmian przez użytkownika ("ale ja się nie zgadzałem na ingerencję") w niewygodnych dla niego sytuacjach. Jeśli w trakcie rozgrywki zechcesz zmienić swoją pierwszą decyzję - nie przejmuj się! Po prostu napisz wiadomość o chęci zmiany.

Krótkie wyjaśnienie

Użytkownik musi podjąć decyzję czy chce poddawać się wszelkiej ingerencji Mistrza Gry czy zrezygnować z niej całkowicie. Dlaczego nie mamy informatorów? Otóż miały być one wstępem do realistycznej zabawy, a jednak kompletnie ten realizm rujnowały. Zwłaszcza, gdy dana osoba zgadza się na atak na jej osobę, ale nie pozwala już Mistrzowi Gry choćby na złamanie mu ręki. Kończy się to kompletnie nierealistyczną walką, która zwyczajnie nie ma sensu. (...) Nie bójcie się, nie znaczy to przecież że zaraz zrobimy wam strzelaninę pod domem i wszystkich was pozabijamy. Dopóki sami nie wpakujecie się mafiozie pod broń (a zapewniam was, że każdy Mistrz Gry wskaże wam możliwą drogę ucieczki, gdybyście znaleźli się w niewygodnej sytuacj), ani nie wbiegniecie pod ciężarówkę, wasza postać życia przechodząc przez pasy nie straci. (...) Jedynym wyjątkiem, czyli decyzją której Mistrz Gry nie może podjąć za was, jest śmierć członka waszej rodziny. By uśmiercić jednego z waszych NPC potrzebuje na to waszej zgody, bądź zgłoszenia.


Dla nowych użytkowników
Kod:
[b]Nick postaci:[/b]
[b]Zgoda na ingerencję Mistrza Gry:[/b] Tak/Nie

Zmiana decyzji
Kod:
[b]Nick postaci:[/b]
[b]Czy poprzednio zgadzałeś się na ingerencję:[/b] Tak/Nie
[b]Czy teraz zgadzasz się na ingerencję?:[/b] Tak/Nie
Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
 
REGULAMIN
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
     Strona 1 z 1

 :: 

 :: 

Kompendium Wiedzy

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Skocz do: