IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

 :: 

 :: 

Kompendium Wiedzy

Share | 
 

 GRUPY

Zobacz poprzedni temat
 
Zobacz następny temat
 
Go down
 
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Pią Gru 15, 2017 12:08 am
       

UCZNIOWIE
Uczniowie są podstawową jednostką na forum. Młode osoby z reguły w wieku 15-20 lat uczęszczające do niezwykle prestiżowej szkoły Riverdale, która zapewni im nie tylko najwyższy poziom nauczania, ale i solidną przyszłość.


Główne informacje dla uczniów:
1. Każda klasa dzieli się na A i B. Litera odpowiada pochodzeniu i zamożności danej osoby. Przykładowo klasa 1-A składa się z uczniów pochodzących z bogatych rodzin, 1-B - dawnych uczniów Hudson's Bay, bądź uczniów mniej zamożnych, których nie stać na opłatę czesnego klas A.
2. Uczniowie klas A nie mogli nie zdać więcej niż raz. W przypadku zawalenia roku dwa razy z rzędu, uczeń jest usuwany ze szkoły.
3. Uczeń nie mógł przeskoczyć więcej niż jednej klasy. Piętnastolatek w Quartz ma jeszcze prawo bytu, podczas gdy czternastolatka do nauki w Riverdale się nie dopuści. Niesamowici geniusze zdający maturę w wieku siedmiu lat muszą nam wybaczyć.
4. Uczniowie stypendialni przynależą do klas A.
5. Na Riverdale istnieje upływ czasu. Lipiec i sierpień uznawane są za wakacje, a 1 wrzesień każdego (realnego) roku będzie datą przeskoczenia uczniów do następnej klasy.
6. Uczniowie mają obowiązek zaliczyć co najmniej dwa projekty lub lekcje rocznie (okres wrzesień-czerwiec). [Więcej o projektach w poście niżej!]
DWA PROJEKTY = DWIE LEKCJE = JEDEN PROJEKT I JEDNA LEKCJA
7. Za udział w lekcjach / projektach można zarobić Punkty Umiejętności (PU).
8. Uczniowie, którzy zachowują się na lekcji w sposób karygodny, mogą zostać ukarani czy wyrzuceni go z klasy z wpisaną nieobecnością. W takim wypadku dana lekcja nie wlicza się do wymaganej normy, by zdać do następnej klasy.
9.  Uczniowie którzy brali już udział w lekcji mogą zgłaszać się na kolejne zajęcia, ale są drudzy w kolejności. Pierwszeństwo mają uczniowie, którzy nie odbyli jeszcze żadnej lekcji.
10. Nie można brać udziału w jednej lekcji dwoma kontami*.
11. Nie można wykonywać jednego projektu w grupie ze swoim multikontem.
12. Uczniowie, którzy zarejestrują się tydzień przed końcem maja nie mają obowiązku zaliczenia projektów/odbywania lekcji by zdać do następnej klasy - niemniej jeśli mają taką szansę, jest to bardzo mile widziane. Jednocześnie, jeśli nie wezmą udziału w lekcji, a ich rocznik wygra nie mają prawa do odebrania nagrody. Uprasza się również, by zaznaczyć wtedy w karcie postaci którą z dwóch opcji wybiera:
a) Postać jest w Quartz, ale wraz z początkiem września zda do Carnelian (przeniesienie do następnej grupy);
b) Postać zapisuje się do Quartz i będzie uczęszczać do niej od nowego roku (zostanie przy grupie z zapisu).

* - dodatkowe informacje

Standardowy podział:
Quartz -  klasa pierwsza, szesnaście lat.
Carnelian - klasa druga, siedemnaście lat.
Obsidian - klasa trzecia, osiemnaście lat.
Sapphire - klasa czwarta, dziewiętnaście lat.
Spinel - klasa piąta, dwadzieścia lat.
Klasa piąta jest klasą przygotowawczą przed wybraniem uniwersytetu. Dostać się do niej można wyłącznie poprzez zaliczenie czwartego roku. Nie można wybrać jej przy zapisie.Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Pią Gru 15, 2017 12:25 am
       

PROJEKTY
Oprócz lekcji, które będą od czasu do czasu prowadzone przez Postacie Specjalne w życiu naszych uczniów pojawiły się PROJEKTY.


Na czym polega robienie projektów?
Raz w miesiącu rzucany będzie temat projektu. W ciągu roku szkolnego pojawi się zatem 10 różnych tematów projektów. Uczniowie dobierają się w pary, bądź większe grupy (to już zależy wyłącznie od was), spotykają się w jednej z sali szkolnych/bibliotece/czyimś domu/kawiarni - gdziekolwiek chcecie! - i wykonują fabularnie projekt. Omawiacie sobie jakieś zagadnienia, przeszukujecie internet, możecie jednocześnie gadać o ostatnich wydarzeniach z Riverdale City. Po prostu się bawcie przy okazji zaznaczając w postach, że się uczycie.

Każdy uczestnik powinien napisać podczas sesji co najmniej 6-8 postów. Po zakończeniu jedna osoba (dowolna, wyznaczacie sami) odnosi projekt do pokoju nauczycielskiego. Odniesienie może się odbywać w jednym poście (wchodzicie, zostawiacie projekt i wychodzicie). Projekt będzie oceniany przez administratorów, a uczniom zostanie przydzielona odpowiednia ilość PU.

Zostawiając projekt pamiętajcie, by na górze posta umieścić:
TEMAT PROJEKTU
Imiona (nicki) wszystkich uczestników


Ostatnio zmieniony przez [늑대] Mercury Kyan Black dnia Pią Gru 15, 2017 12:58 am, w całości zmieniany 1 razUwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Pią Gru 15, 2017 12:56 am
       

MIESZKAŃCY
Wszystkie osoby zamieszkujące Riverdale City, a nie uczęszczające do liceum Riverdale. Jest to istna mieszanka. W skład grupy mogą wchodzić małe dzieci, licealiści z innych szkół, studenci, dorosłe osoby wykonujące swój zawód czy emeryci.


Główne informacje dla mieszkańców:
1. Pamiętajcie, że nielegalne zawody wiążą się ze wzmożoną ostrożnością i możliwością najazdu policji, jeśli ktoś was gdzieś widział robiących 'nie to co trzeba'.
2. Jednocześnie wybranie nielegalnego zawodu jest automatyczną zgodą na pobyt w więzieniu, bądź poprawczaku (w przypadku osób niepełnoletnich nie uczęszczających do Riverdale) i akceptacją ingerencji mistrza gry.
3. Nie ma ograniczeń wieku. Jeśli ktoś chce być uczniem spoza Riverdale - droga wolna. W końcu to nie jedyna szkoła w Riverdale City.
4. Mieszkańcy nie mają wstępu na teren Riverdale, chyba że zostali wcześniej wpisani w rejestr jako 'osoby uprzywilejowane' przez jednego z uczniów. Niemniej muszą opuścić obręb szkoły do godziny 21.
5. Więcej informacji o mieszkańcach znajdziecie tutaj.Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Pią Gru 15, 2017 1:18 am
       

POSTACIE SPECJALNE
Do postaci specjalnych powiązanych ze szkołą wliczają się dyrektor i wicedyrektor szkoły Riverdale, piątka wychowawców każdej z klas pełniących funkcje nauczycieli. Są to jedyne osoby mające zdolność prowadzenia lekcji dla uczniów. Wychowawca (postać specjalna) może być waszą pierwszą postacią na forum, po prostu zróbcie własną kartę postaci wyrażając chęć do gry.


Postacie specjalne spoza Riverdale pełnią funkcje Mistrzów Gry z tym wyjątkiem, że oprócz nawiedzania innych postaciami NPC muszą pojawiać się w danym temacie osobiście! Ich tożsamość i funkcja są absolutnym wymysłem prowadzącego ich użytkownika. Osoba, która chce utworzyć własną Postać Specjalną powinna mieć na Riverdale już jedno utworzone konto, którym aktywnie gra i wysłać pomysł jednemu z administratorów. Po zaakceptowaniu propozycji, może utworzyć nowe konto, bądź przerzucić swoją obecną postać na Postać Specjalną, dodając w karcie postaci odpowiednią adnotację z funkcją, którą będzie od tej pory pełnić.

Funkcje i możliwości dyrektora:
1. Może, ale nie musi prowadzić lekcji.
2. Minimalny wiek dyrektora to trzydzieści pięć lat.
3. W każdej chwili z odpowiednim uzasadnieniem wręczyć wychowawcy wypowiedzenie, jeśli uzna, że nie wypełnia on odpowiednio swoich obowiązków.
4. Odesłany do dyrektora uczeń podlega bezpośrednio jego władzy. Może go upomnieć słownie, zawiesić w prawach ucznia, a nawet wydalić z placówki, zależnie od przewinienia.
5. Uczeń nie ma najmniejszego wpływu na decyzję dyrektora. Może wyrazić swoje niezadowolenie, zbierać podpisy, rekomendacje od wychowawców, obiecywać poprawę, ale to nie do niego należy ostateczna decyzja.
6. Wychowawca będąc świadkiem karygodnego zachowania ucznia mają obowiązek rozwiązać sprawę poprzez wyznaczenie mu odpowiedniej kary, bądź odesłanie do dyrektora. Pamiętajmy, że to nie plac zabaw, a poważna, prywatna i przede wszystkim prestiżowa instytucja. Wszyscy na to pracujemy.
7. Jeśli decyzje Dyrektora będą zwyczajnie niesłuszne, może zostać usunięty ze swojej posady przez założyciela Riverdale.

Główne informacje dla wychowawców:
1. Minimalny wiek wychowawcy to dwadzieścia sześć lat.
2. Wychowawca przyłapany na romansie z uczniem zostaje z automatu wyrzucony ze szkoły, a jego sprawę przekazuje się w ręce policji. Dostaje też dożywotni zakaz wykonywania zawodu w obrębie Kanady, jak i spotykania się z danym uczniem do momentu ukończenia przez niego szkoły.
3. Wychowawcę przydziela się nie dla klas (A/B), lecz całego rocznika.
4. Wychowawcy mogą pełnić rolę opiekunów klubów..
5. Stopień zamożności każdego nauczyciela to od średniej wzwyż. W końcu zarabiają w Riverdale niezłe sumy.
6. Dwóch wychowawców może nauczać tego samego przedmiotu. Wtedy powinni oni jednak zaznaczyć czy preferują nauczanie klasy A czy B. Osoba, która wybiera dany przedmiot jako druga musi dostosować się do swojego poprzednika.
7. Każdy wychowawca ma obowiązek przeprowadzenia minimum jednej lekcji rocznie (okres wrzesień-czerwiec).
a) Na jednej lekcji z założenia udział powinno brać 4-6 uczniów. Niemniej, jeśli nauczyciel zadecyduje że chce przyjąć większą liczbę uczniów, ma ku temu pełne prawo.
b) Wychowawca, który nie przeprowadzi jednej lekcji rocznie zostanie pozbawiony swojej pozycji i przerzucony do grupy mieszkańców.
c) Wychowawca, na którego lekcji uczeń zachowuje się karygodnie ma pełne prawo do wyrzucenia go z klasy i wpisania mu nieobecności. W takim wypadku dana lekcja nie wlicza się do wymaganej normy, by zdać do następnej klasy.
d) Wychowawcy za przeprowadzone lekcje będą otrzymywać Punkty Umiejętności (PU). To oni oceniają też ogólną aktywność uczniów na lekcji i wysyłają do jednego z administratorów prywatną wiadomość, w której sugerują ile punktów powinien zarobić uczeń za udzielanie się na danej lekcji.
Maksymalna ilość jaką może uzyskać uczeń podczas jednych zajęć: 2PU.
8. Lekcje mogą być prowadzone dla wszystkich roczników bez podziału na klasy - bądź jeśli tego życzy sobie nauczyciel, z podziałem i dla konkretnego rocznika.
9. Wychowawcy, którzy zarejestrują się tydzień przed końcem maja nie mają obowiązku przeprowadzania lekcji, by uniknąć wydalenia z pozycji - niemniej jeśli mają taką szansę i są pewni że wyrobią się przed końcem roku, jest to bardzo mile widziane.
10. Rejestrując się, pamiętajcie by zaznaczyć której klasy chcecie być wychowawcą - i sprawdźcie czy ta posada jest jeszcze wolna!
11. Wychowawca opiekuje się swoją klasą od początku do samego końca. Oznacza to, że jeśli byliście wychowawcą Quartz, wraz z nowym rokiem będziecie opiekować się Carnelian, kolejnym - Obsidian i tak dalej, i tak dalej. Gdy wasza klasa ukończy Riverdale, wracacie do początku i na nowo stajecie się wychowawcami Quartz.Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Pią Gru 15, 2017 1:20 am
       

NIEAKTYWNI
Czasem bywa tak, że tracimy chęci na granie jakąś postacią, ale nie możemy się przekonać do jej usunięcia. Czy to ze względu na napisane posty, wspomnienia czy cokolwiek. Z drugiej strony, gdy tak leży odłogiem i regularnie nie zdaje... trochę traci to wszystko sens. Dlatego postanowiliśmy przyjść z drobną pomocą.


Jeśli nie masz czasu/ochoty grać jakąś postacią, napisz do jednego z Administratorów (Alan, Mercury) i poproś o przeniesienie jej do grupy Nieaktywnych. Na czym to polega? Twoja postać przestaje podlegać upływowi czasu. Co się z tym wiąże - nawet jeśli nie zaliczy zajęć, nie będzie 'kiblować', ani nie zostanie wyrzucona ze szkoły. Po prostu zaginamy czasoprzestrzeń. W momencie, gdy zechcecie grać nią na nowo, możecie cofnąć ją do poprzedniej grupy, do której przynależała.

Plusy?
- Nie musicie się martwić, że po porzuceniu 17 letniej postaci, wrócicie do 20 letniego bezdomnego, wyrzuconego ze szkoły trzy lata wcześniej, którego rodzina już dawno wydziedziczyła.
- Po powrocie zaczynacie rozgrywkę w miejscu, w którym skończyliście.

Inne zasady
- Wasza postać nie dostaje żadnego wynagrodzenia, które przysługiwałoby jej w przypadku aktywnej rozgrywki;
- Jeśli mieliście jakiekolwiek tytuły, tracicie je wraz z wrzuceniem postaci do nieaktywnych;
- Jeśli zajmujecie jedną z wyższych rang z ograniczoną ilością miejsc, również ją tracicie stając się szarakiem. Rzecz jasna, jeśli postanowicie wrócić do rozgrywki i ranga nadal będzie wolna, bez problemu możecie ją odzyskać;
- Nie możecie przeprowadzać jakichkolwiek rozgrywek, ani brać udziału w eventach. Postać staje się czysto userska, więc jeśli chcecie spamować w grach/offtopie to proszę bardzo, ale niestety fabuła pozostaje poza waszym zasięgiem;
- Niestety na forum normalnie płynie czas, co oznacza że wasi dawni koledzy z klasy nagle mogą być 3 lata starsi. Musicie rozwiązać to czysto fabularnie, zakładając że wasza poznać z przeszłości poznając ich była po prostu młodsza. Kreatywność to podstawa.Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Admin
15


   
Pią Gru 15, 2017 11:57 pm
       
ZMIANY ZACHODZĄCE W POSTACIACH
Początkowo skupmy się na uczniach. Jak każdy z was wie, postaci starzeją się razem z nami i każdego roku przeskakiwać będą do każdej klasy.  Nasze postaci nie mają 40 lat. Nadal są w fazie rozwoju, a często po 2 latach karty postaci robią się zwyczajnie nieaktualne. Tu pojawia się nasza opcja rozwoju.


Każdy użytkownik dwa razy do roku (marzec, wrzesień) ma możliwość dodania aktualizacji do swojej postaci. Dotyczy to rzecz jasna także mieszkańców/nauczycieli. W tym czasie zgłaszacie się w tym temacie. Administratorzy będą wam przerzucać i odblokowywać karty. Pamiętajcie, że nie edytujecie pierwotnej karty postaci, a jedynie dodajecie notatkę w formie nowego posta. Wszelkie próby oszustwa będą karane ostrzeżeniem.

Nie jesteś pewien jak powinno to wyglądać? Oto przykład.
Mercury zaczynał 2 klasę w 2020 roku. Obecnie mamy 2021 rok. Mając 17 lat, na przestrzeni tych kilku miesięcy z pewnością jakoś się zmienił. Dlatego w marcu dodana mu zostaje do karty postaci notatka:

02/03/2021
+ 4 cm wzrostu, obecny wzrost: 188 cm.
+ 3 kg, obecna waga: 74 kg.
W styczniu skończył 18 lat.
Jego charakter uległ drastycznej zmianie w momencie, gdy spotkał na swojej drodze parę poszczególnych osób. Mimo że nadal pozostaje manipulatorskim kłamcą, stał się bardziej otwarty względem tych, na których mu zależy. (...)
W marcu 2021 roku dorobił sobie niebieskie pasemka na górnej części włosów i dwa kolczyki w lewym uchu, co spotkało się z dość dużym protestem ze strony matki. Wszelkie próby namówienia go, by wrócił do poprzedniego wyglądu skończyły się jednak niepowodzeniem.
W wyniku wypadku samochodowego, którego padł ofiarą w lutym 2021 roku, jego prawy policzek przecina długa, poszarpana blizna powstała w wyniku wybuchu bocznej szyby, której odłamki poharatały mu twarz.

Dlaczego to wprowadzamy?
Przede wszystkim by rozwój waszych postaci ciągle trwał. Czasem jak jest, że zrobimy sobie 'knypkowatą' postać o ostrym charakterze i dużym kompleksie wzrostu, gra nam się nią przyjemnie... ale po czasie zaczyna nas to męczyć. Dzięki podobnemu systemowi, uczeń który w pierwszej klasie miał 156 cm wzrostu, w drugiej klasie może podskoczyć do 162, trzeciej 166, a czwartej osiągnąć 173 cm zrównując się z przeciętnymi chłopakami, przez co skończą się jego kompleksy. Rzecz jasna będziemy sprawdzać aktualizacje, by uniknąć przykładowo wzrostu o 40 cm w ciągu roku, co jest zwyczajnie niemożliwe. Chcemy dać wam opcję zabawy postacią, zachowując przy tym realizm.

Czy aktualizacje są obowiązkowe?
Nie, to opcja dla chętnych.

Czy nauczyciele też mogą wprowadzać aktualizacje?
Jak najbardziej. Aktualizacje są dla wszystkich - uczniów, nauczycieli, mieszkańców. Po prostu pamiętajcie, że osoby po 21 roku życia raczej już nie rosną, chyba że wszerz.


ZNAKI SZCZEGÓLNE: kolczyki w uszach: 6 w prawym, 2 w lewym (klik); często widoczne cienie pod oczami; wiecznie zimne ręce i stopy – różnica temperatury jest mocno wyczuwalna; gruba blizna na zewnętrznym boku prawego przedramienia, ciągnie się przez całą jego długość. | Głos postaci: Dante (DmC).

TELEFON | RELACJE | POSZUKIWANIA
Powrót do góry
 
Go down


   
Nie Gru 17, 2017 1:24 am
       
Post.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Admin
15


   
Sro Sty 31, 2018 2:56 pm
       
post


ZNAKI SZCZEGÓLNE: kolczyki w uszach: 6 w prawym, 2 w lewym (klik); często widoczne cienie pod oczami; wiecznie zimne ręce i stopy – różnica temperatury jest mocno wyczuwalna; gruba blizna na zewnętrznym boku prawego przedramienia, ciągnie się przez całą jego długość. | Głos postaci: Dante (DmC).

TELEFON | RELACJE | POSZUKIWANIA
Powrót do góry
 
Go down
Sponsored content

#


   
       
Powrót do góry
 
Go down
 
GRUPY
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
     Strona 1 z 1

 :: 

 :: 

Kompendium Wiedzy

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Skocz do: