IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

 :: 

 :: 

Kompendium Wiedzy

Share | 
 

 FABUŁA

Zobacz poprzedni temat
 
Zobacz następny temat
 
Go down
 
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Czw Gru 14, 2017 11:08 pm
       
2020 ROK - CZERWIEC
Czyli czas, w którym to wszystko się zaczęło.


Z pewnością każdy z was słyszał o Vancouver. Właśnie to miasto może poszczycić się zostania gospodarzem XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Mimo, że nie jest ono stolicą Kanady, to piękne otoczone z trzech stron wodami miasto, zyskało uznanie na całym świecie, stając się siedzibą wielu biur administracyjnych. To nie port jest jednak głównym miejscem naszej akcji.
Riverdale. Nazwa, którą zna każdy mieszkaniec Vancouver. Prestiżowa szkoła z internatem dla nastolatków z bogatych domów, których rodzice praktycznie utrzymują całe państwo zarówno płacąc olbrzymie podatki, jak i nawiązując kontakty biznesowe z firmami na całym świecie. Ciuchy z najnowszej kolekcji, drogie samochody z szoferami otwierającymi im drzwi na olbrzymim, stylowym podjeździe, obeznanie z etykietą na najwyższym poziomie. Jedyną rzeczą wyróżniającą się zbyt mocno na jego tle był sąsiadujący z nimi budynek.
Hudson's Bay.
Szkoła średnia dla trudnej młodzieży. Rodzice nie radząc sobie z nimi w najmniejszym stopniu, wysłali ich do ośrodka, który zarzekał się, że poradzi sobie nawet z najgorszymi przypadkami. Twarda ręka, rygorystyczne zasady, nieustanna obserwacja. W niektórych przypadkach udało im się osiągnąć cel. Te, które trzymały się swojego trybu życia zapewne właśnie obijają komuś twarz w jednej z ciemniejszych uliczek przy barze, czy po raz kolejny kradną samochód ojca, by w ciągu sześciu godzin rozbić się na jednym z drzew po wyjątkowo udanej imprezie.

Hudson's Bay traci swoje dofinansowanie od państwa. Ze względu na bycie publiczną szkołą są zmuszeni zamknąć swoją placówkę na dobre, a setki uczniów zostaje bez szkoły. Wtedy prezydent miasta wpada na doskonały jego zdaniem pomysł. Dlaczego by nie przyłączyć Hudson's Bay do Riverdale? Mimo wielu protestów rodziców i burzliwych dyskusji, klamka zapada.
Szkoła zatrudnia nowych nauczycieli i pod wpływem rodziców tworzy oddzielne klasy, które mają zapobiec ingerencji trudnych przypadków w tryb nauczenia ich bogatych pociech. Oficjalnie nazywa się ich 'uczniami programu specjalnego', który wedle ogłoszenia dyrekcji rusza od września tego roku.
Dziesiątki pytań, setki podejrzliwych spojrzeń i tysiące wątpliwości. Nikt nie wie czy dwa tak odmienne światy po gwałtownym zderzeniu dojdą do porozumienia, czy może rozpoczną walkę o zniszczenie 'tych drugich'? Jedno jest pewne.

Tu właśnie zaczyna się nasza historia.Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Czw Gru 14, 2017 11:11 pm
       
2021 ROK - PAŹDZIERNIK
Szkolnego życia ciąg dalszy.


Riverdale zdaje się prosperować nadzwyczaj dobrze, pomimo drobnych konfliktów pomiędzy klasami A, a B. Choć niektórzy nadal marudzą na swoją wzajemną obecność, decyzją założyciela - Rowleya Darnella - było kontynuowanie przyjmowania w swoje progi uboższych uczniów, których w przeszłości nie byłoby stać na miejsce w ich szkole. Różnica w traktowaniu zaznacza się głównie podczas prowadzenia zajęć, jak i wycieczek, niemniej mało kto śmie głośno narzekać, znając twardą rękę Jamesa Cadogana, obecnego dyrektora Riverdale, który zdecydowanie nie pobłaża uczniom i nie waha się wydalić ich ze szkoły, gdy przestanie mu odpowiadać ich naganne zachowanie.
"Nowy rok, wiele nowości, Riverdale nigdy nie przestanie nas zaskakiwać" - te słowa pasują wręcz idealnie, by określić ilość nowych rzeczy, które postanowił wprowadzić zarząd. Prawdopodobnie największym wydarzeniem była decyzja o otwarciu piątej klasy - Spinel. Ponadto krążą słuchy, że dyrekcja myśli o wybudowaniu własnego uniwersytetu, a nawet podjęła w tej kwestii już pierwsze kroki. Póki co są to jednak wyłącznie niepotwierdzone plotki, powtarzane na korytarzach.
W związku z pozytywnym odzewem uczniów, pojawiło się mnóstwo nowych klubów, do których można się zapisywać. Zainteresowanie było na tyle duże, że wiele z nich nie ma jeszcze przypisanych opiekunów, poszukiwania nadal trwają, a nauczyciele mają pełne ręce roboty.
W przeciwieństwie do uprzedniego roku, wszyscy uczniowie mimo dowolności ubioru, noszą ze sobą przyczepione do ramienia symbole szkoły. Rozpoznanie ich na ulicy należy więc do wyjątkowo prostych, a rosnąca renoma placówki objawia się w przeróżnych formach.
Samym Vancouver wstrząsają wieści o pojawieniu się czterech nowych gangów, które mają sprawować kontrolę w półświatku, poza granicami prawa. Wszelkie szczegóły póki co pozostają jednak nieznane, a niepokój przemieszany z zaintrygowaniem nadal rośnie.

Gotów, by dołączyć się do tworzenia naszej historii?Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
avatar
#Szkolna Gwiazda
Przewodniczący Sapphire
26


   
Czw Gru 14, 2017 11:14 pm
       
2022 ROK - GRUDZIEŃ
Wielkie zmiany w wielkim mieście.


Stało się to, czego większość oczekiwała już od dawna. Wpływy Riverdale rozrosły się do niewyobrażalnego stopnia. Dofinansowania przeznaczane na szkołę nieustannie wędrowały dalej wspomagając coraz to nowsze ośrodki w całym państwie. Pierwsze miejsce w rankingu przestało być wystarczające, dyrekcja postanowiła sięgnąć dużo dalej. Vancouver oficjalnie zniknęło z mapy. Od tej pory wszyscy Kanadyjczycy zwracają swój wzrok w stronę RIVERDALE CITY [RC]. Miasta, które stało się nie tylko nową, oficjalną stolicą ich państwa, ale także przyszłością. Nie ma ku temu najmniejszych wątpliwości. Wszystkie stacje telewizyjne krzyczą o ostatniej zmianie, jak i wzrastającym napięciu. Wszyscy uczniowie walczą o stypendia, by móc uczyć się w najbardziej znanej placówce, która samym imieniem zapewni im godną przyszłość. Klasy A unoszą dumnie głowy, rozglądając się wokół. Wiedzą, że to właśnie na nich skupia się w obecnym momencie wzrok reszty świata. Klasy B już dawno przestały być miejscem dla zbuntowanych uczniów z gorszych szkół. Stały się szansą na zapewnienie sobie dobrze płatnej pracy i spełnienie marzeń przez tych, których zwyczajnie na to nie stać. Mieszkańcy natomiast wykorzystują swoje koneksje, by dostać się do jednej z placówek pod patronatem szkoły Riverdale. Lecz wśród tych wszystkich dobrych wiadomości, zaczyna się robić coraz głośniej o różnych organizacjach uaktywniających się na terenach RC.

A ty? Co ciebie czeka w naszym świecie?Uwaga! Zależnie od tego jaki obrazek zostanie użyty przy poście, może być on pisany z perspektywy Mercury'ego lub jego brata Saturna.

A tutaj pojawią się linki do portali społecznościowych jak już je założę.
Powrót do góry
 
Go down
Sponsored content

#


   
       
Powrót do góry
 
Go down
 
FABUŁA
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
     Strona 1 z 1

 :: 

 :: 

Kompendium Wiedzy

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Skocz do: